Кафедра соціально-реабілітаційних технологій

Кафедра соціально-реабілітаційних технологій є випусковою кафедрою для спеціальностей 231 «Соціальна робота» та 227 «Фізична терапія, ерготерапія». Кафедра соціально-реабілітаційних технологій готує майбутніх бакалаврів та магістрів соціальної роботи, бакалаврів з фізичної терапії, ерготерапії.

Кафедра була створена у 2018 році шляхом злиття кафедри соціальної роботи та кафедри фізичної реабілітації. Очолює кафедру доктор філософії за спеціальністю «Соціологія», доцент Артеменко Анна Броніславівна.

У 2000 році було здійснено перший набір студентів спеціальності «Соціальна робота». Багатоплановість завдань соціальних працівників передбачає широке поле професійної діяльності у галузі соціальної роботи. Спеціалісти цього профілю працюють у сфері управління, займаються медико-соціальною, психолого-педагогічною допомогою, здійснюють корекційну, реабілітаційну роботу з різними категоріями населення в системі різноманітних організацій і служб, зокрема у територіальних центрах, пенітенціарних установах тощо.

 

 

 

 

 

У 1999 році  розпочалась підготовка фахівців із спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія». Фахівці фізичної реабілітації обстежують пацієнтів з метою виявлення рухових дисфункцій та визначення рухового потенціалу, розробляють і виконують індивідуальний план фізичної реабілітації у співпраці з іншими спеціалістами (лікарями, соціальними працівниками, психологами, вчителями, тренерами) та пацієнтом.

 

 

 

 

Кафедра соціально-реабілітаційних технологій – це єдина згуртована команда педагогів, практиків та студентів, де на першому місці стоять знання і творчість, вимогливість і професіоналізм, чуйність та індивідуальний підхід. Сучасний зміст та інноваційні форми занять із застосуванням комп’ютерних технологій та інтерактивних форм дозволяють надавати освіту, гідну європейських стандартів. Викладачі кафедри постійно вдосконалюють майстерність та професіоналізм.

До роботи на кафедрі також залучаються практики соціальних інститутів та реабілітаційних закладів, медичних установ. Оскільки  освітній та науковий процес орієнтований на практичну діяльність, викладачі кафедри співпрацюють з установами та організаціями м. Житомира та Житомирської області, з якими укладено договори про співпрацю.

 

Цікаві лекції, створені викладачами кафедри – це потік інформації, ерудиції та знань, який наповнює душі студентів, спонукаючи їх до самовдосконалення. Практичні заняття повною мірою дають студентам змогу розкрити свої здібності та показати свій потенціал. Викладачі кафедри не тільки займаються навчальним процесом, але й з ентузіазмом допомагають студентам влаштувати їх цікаве студентське дозвілля, беручи участь у розважальних заходах, різноманітних акціях та святкових вечірках. Це – професіонали, щиро віддані своїй справі та студентству. По-справжньому родинна та комфортна атмосфера занять сприяють підвищенню мотивації до навчання.

 

Наукові напрями кафедри

 1. Науково-теоретичні основи дослідження фізичного стану, рекреації та фізичної реабілітації різних верств населення.
 2. Інноваційний підхід соціальних працівників до адаптації ветеранів/учасників бойових дій.
 3. Соціальна корекція та фізична терапія дітей з інвалідністю.
 4. Функціональна діагностика та розробка спеціальних методів реабілітації.

 

Кафедра проводить тренінги за наступною тематикою

 1. Соціальна робота в громаді: оцінка потреб як основа ведення випадку
 2. Соціальний працівник в громаді: вимоги сьогодення та перспективи
 3. Робота соціального працівника щодо адаптації військовослужбовців/учасників бойових дій
 4. Соціологічні дослідження в роботі закладу освіти
 5. Соціологія лідерства.
 6. Фізична терапія при грижах міжхребцевих дисків
 7. Фізична терапія при м’язевому дисбалансі та захворюваннях опорно-рухового апарату
 8. Долікарська медична допомога
 9. Фізична терапія при головних болях
 10. Здоров’язберігаючі технології у закладах освіти

 

Графік надання консультацій викладачами кафедри соціально-реабілітаційних технологій

№ з/п Прізвище та ініціали викладачів Понеділок Вівторок Середа Четвер П’ятниця Субота
1. Артеменко Анна Броніславівна 1000-1700
2. Бардашевський Юрій Валерійович 1000-1700
3. Бородіна Оксана Сергіївна 1000-1700
4. Гусаревич Олександр Валентинович 1000-1700
5. Кузьменко Віктор Йосипович 1000-1700
6. Савенко Олександр Валерійович 1000-1200
7. Блідун Михайло Іванович 1200-1400

 

 

Запрошуємо до співпраці!