Студентам

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» на виконання НДР 0120U100080 «Впровадження університетської автономії в контексті децентралізації управління ЗВО, демократизації освітнього процесу, підвищення відповідальності за якість освіти» та НДР 0122U002357 «Впровадження університетської автономії в контексті децентралізації управління ЗВО, демократизації освітнього процесу» планує проведення серед науково-педагогічних працівників ЗВО та здобувачів вищої освіти онлайн-опитування на тему «Впровадження автономності українських закладів вищої освіти в контексті європейського досвіду університетської автономії». Дослідження проводитиметься у березні-травні 2023 року на умовах повної анонімності.
Анкети можна заповнити за покликанням:
науково-педагогічні працівники: http://surl.li/fhbzv
здобувачі вищої освіти: http://surl.li/fhcaj
Участь в опитуванні є добровільною.


Благодійний проект «Від Миколая до Різдва»

Щорічно міська рада жінок проводить благодійний проект «Від Миколая до Різдва» з метою підтримки дітей із функціональними обмеженнями здоров’я, хворих дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні в онкологічному відділенні дитячої обласної лікарні, тубдиспансері, а також дітей, які позбавлені батьківського піклування.

Цей захід було реалізовано за участі волонтерів Житомирського економіко-гуманітарного інституту «Університету «Україна», який відомий у місті як потужний навчальний заклад соціального спрямування.

Завершальною акцією цього проекту стала новорічна зустріч із обдарованими дітьми міста Житомира. Цільову аудиторію склали обдаровані діти міста, а саме: переможці всеукраїнських, обласних, міських предметних олімпіад; переможці Малої академії наук; видатні діти-спортсмени; лауреати мистецьких конкурсів – учні міських ДМШ та художньої школи; творчі колективи міського будинку дитячої творчості, зразкової хореографічної школи «Сонечко»; юні артисти міського будинку культури.

На захід були запрошені обдаровані діти м. Житомира з метою відзначення їх професійних успіхів у поточному році. Сценарій передбачав стисле оголошення яскравих подій міста, зокрема перемог юних житомирян у заходах різного рівня, яке супроводжувалось концертною програмою у виконанні юних артистів міського центру дитячої творчості. Відбулося нагородження найяскравіших переможців минулого року від міської ради.

У благодійному проекті взяв участь заступник голови міської ради Олександр Бочковський.

Святий Миколай крокує з «України»

Попри всякі негаразди світ живе надією. Надією на краще життя, щастя дітей, на добро і розуміння.

Навіть дорослі, зрілі, раціональні люди десь у глибині душі сподіваються на диво, яке може з ними статись, радіють проявленому до них теплу, робляться добрішими від добра, відкритішими від щирості та розуміння.

Що вже казати про дітей. Особливо чекають вони на приємні сюрпризи, казку, чудеса у ніч з 18 на 19 грудня, коли в їх оселі нечутно приходить Святий Миколай і кладе під подушку жаданий подарунок.

На дарунок від Святого Миколая сподіваються всі діти: і ті, що живуть у щасливих родинах, і ті, що не мають щоденної радості.

Принести радість саме таким дітям – мета широкомасштабного благодійного проету «Святий Миколай крокує містом», який щорічно здійснюється колективом студентів та викладачів Житомирського економіко-гуманітарного інституту «Університету «Україна».

Ось і в цьому році волонтери влаштували радісне свято з подарунками, виставами, іграми та конкурсами для різних категорій дітей, які особливо потребують тепла і підтримки.

Ексклюзивна акція в рамках проекту – свято для дітей із особливими потребами та їх батьків – проходила традиційно у приміщенні інституту.

В інституті створена база даних про сім’ї, що виховують дітей із обмеженими можливостями, і щороку волонтери запрошують усіх дітей до гостини. Цього року на свято змогли прибути 28 дітей із батьками.

Біля входу їх зустрічали усміхнені яскраві зірочки, які дарували святковий настрій та запалювали в дитячих серцях сяйво надії на диво. Під час вистави діти допомогли янголятам звільнити від бісиків зірочку, яка своїм сяйвом вказала Святому Миколаю шлях на свято, і він завітав до дітей із подарунками. У різноманітних конкурсах діти показали, що вони – гарні помічники своїм батькам, добре вміють відгадувати загадки та знають багато віршиків. Діти, які прийшли на свято, побачили, що пустотливим зайченятам Миколай приніс різочку, а працьовитій Червоній Шапочці – цукерки, і тому пообіцяли святому бути слухняними і допомагати матусям.

У кінці свята діти допомогли бісикам стати добрими і ввічливими. Незабутнім для них стало і фотографування зі Святим Миколаєм та героями вистави.

Після вистави почались конкурси, ігри, хороводи. Кожна дитина веселилась, незважаючи на обмеження в русі, навіть на неможливість рухатись зовсім, тому що поруч були студенти-волонтери, які підтримували, носили на руках, танцювали і співали разом.

Святий Миколай (студент А. Скітер) кожну дитину погладив по голівці, кожній вручив подарунок. Веселі конкурси, загадки, вікторини теж завершувалися призами, подарунками.

Порадував дітей і святковий стіл із солодощами, фруктами, смачними напоями.

Мами в цей час були запрошені у святково прибрану аудиторію, де могли попити каву, поспілкуватись, відпочити. Відірвавшись від своїх дітей, які потребують щохвилинної уваги, вони були абсолютно спокійні за них, тому що звикли до такого щорічного відпочинку, тому що довіряють турботливим волонтерам, які беруть повністю відповідальність за дітей на себе.

У рамках проекту було здійснено ще 5 акцій, об’єктами яких стали:

· педіатричне віділення міської лікарні;

· обласний притулок для неповнолітніх;

· інтернат;

· дитяче гематологічне відділення обласної онкологічної лікарні;

· дитяче відділення тублікарні.

Координаторами акцій від студенства стали Чмель Владислав, Генш Владислава.

У педіатричному відділенні міської лікарні – 35 дітей, які через хоробу не могли веселитись разом із усіма дітьми, забували про хворобу, тому що Святий Миколай як справжній чарівник витягував із великої торби призи та подарунки, які малята приймали із захопленням. Новорічна вистава у поєднанні із веселими конкурсами не залишила байдужими ні дітей, ні їх мам, які висловлювали студентам-волонтерам щиру вдячність за чудове свято, такий несподіваний подарунок дітям, наблизивши їх одужання.

Прийшов Святий Миколай і до школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Студентів-волонтерів вразила надзвичайна активність дітей. Усі хотіли розповідати віршики, брати участь в естафетах, конкурсах, водити хороводи та танцювати. І всіх Святий Миколай щедро наділяв подарунками; особливо сподобались фломастери, розмальовки, пазли, наклейки. А ще серед подарунків – теплі шкарпеточки, білизна для кожної дитини, солодощі та фрукти. Фото можна проглянути тут.

Учасникам благодійної акції приємно було чути слова дитячої подяки, вони раділи, що зробили щасливим цей день для дітей.

Студенти-волонтери та викладачі намагались наповнити своєю позитивною енергетикою, вселити надію на видуження тяжкохворим дітям гематологічного відділу онкологічної лікарні. Фото можна проглянути тут.

Там теж побував Святий Миколай та його помічники, які допомогли дітям на цей час забути про свою хворобу, поринути у казку про нові пригоди дітей та звірят, насолодитись новорічними подарунками та казковими сувенірами.

Небайдужість волонтерів особливо вразила мам хворих дітей, які висловили свою подяку як волонтерам, так і викладачам та керівництву університету.

Передав свої дарунки Святий Миколай і дітям, хворим на туберкульоз, в обласній тублікарні.

Хоч студенти-волонтери інституту безпосередньо не спілкуються з цими дітьми, проте вони намагаються передати їм своє тепло, допомогти, і ця допомога – не епізодична. Щороку інститут проводить благодійні акції, збирає пожертви небайдужих людей, на які закуповує для лікарні необхідні меблі, м’який інвентар.

В обласному дитячому притулку для неповнолітніх студентів-волонтерів особливо вразило те, що вихованці, радіючи веселій виставі, сюрпризам-подарункам, найбільше прагнули спілкування. Вони тулились до волонтерів, розповідали про свої мрії. Відчувалось, що діти хотіли увібрати в себе тепло родинної турботи, яку проявляли до них студенти.

Цього року всі акції в рамках благодійного проекту супроводжувались ярмарком бажань, у якому взяли участь 150 дітей – учасників проведених свят. Під час проведення святкового дійства студенти збирали листівки із записаними мріями дітей, які мають здійснитись. 19 грудня 2011 року було проведено благодійний бал з метою збору коштів для посилення матеріальної бази медичних закладів міста. Саме на цьому балу була встановлена ялинка, на якій розмістилися конвертики із записаними мріями дітей, що були озвучені під час акції до Дня Святого Миколая. У запрошених на бал була можливість долучитись до здійснення мрій дітей, що робить їх життя теплішим та радіснішим.

Формування культури благодійництва – справа тривала і відповідальна. Проте, кроки в цій святій справі необхідно робити. І вже 11-ий рік поспіль Університет «Україна» через традиційну акцію «Святий Миколай крокує містом» робить свій внесок у формування гуманістичної системи цінностей житомирян.