DOBER

19 квітня 2023 року відбулась онлайн зустріч за темою Вітчизняна розробка першого захищеного месенджер обміну повідомленнями DOBER.
Сьогодні лектор – Дмитро Оберемок, засновник стартапу поділився своїми враженнями щодо месенджерів якими ми повсякденно користуємось. На його думку Twitter та Telegram саме ці месенджери суперові. Проте звісно не задля цього ми зібрались щоб просто обговорити типові месенджери.
Дмитро Оберемок презентував перший в Україні захищений месенджер обміну повідомленнями Dober. Коротко про можливості:
– готова тестова версія застосунку на базі Android. Завершується розробка версії для iOS.
– застосунок дозволяє уникнути передачі особистих даних користувача третім особам, передбачає анонімну реєстрацію та за бажання — повне видалення інформації про користувача із системи.
– застосунок не прив’язаний до електронної пошти чи номера телефону, а лише до запароленого акаунта на сервер.
– розробка вже отримала висновок від «білих» хакерів з Естонії про стабільну роботу та високий ступінь захисту.
На переконання розробників, месенджер може стати в пригоді також і військовим для їх безпечного спілкування, оскільки програмний апаратний сервер може бути розташований у військовому підрозділі чи в якомусь таємному безпечному місці. Для роботи знадобиться лише доступ до інтернету.
Месенджер Dober пропонує два варіанти застосунку — корпоративний та публічний. У корпоративному замовник може отримати свій власний програмний сервер та повністю контролювати його місцезнаходження і доступ користувачів до нього. Загальнодоступний месенджер передбачає завантаження застосунку та його підключення через смартфони.