Фізична реабілітація

Фізична реабілітація є невід’ємною складовою медичної реабілітації і використовується на всіх її періодах і етапах. У перекладі з латинської реабілітація означає відновлення. Головним завданням реабілітації є функціональне відновлення, пристосування до повсякденного життя і праці, залучення до трудового циклу.

Найбільш ефективно реабілітація проводиться у спеціалізованих реабілітаційних центрах (ортопедичних, неврологічних, судинних). Диплом з фізичної реабілітації дає також право працювати в науково-дослідних інститутах клінічного профілю, лікарнях, збірних командах вищої ліги, закладах професійної освіти, вищих і середніх закладах. Майбутній спеціаліст може проявити себе як методист лікувальної фізкультури, як організатор і керівник розвитком фізичної культури та спорту. Основний вид діяльності фахівця з фізичної реабілітації — лікувально-відновлювальна робота.

Сьогодні випусники спеціальності «Фізична реабілітація» успішно втілюють набуті знання в розвиток та розбудову фізкультури і спорту Житомирщини, лікувально-профілактичних та реабілітаційних закладів системи охорони здоров’я краю. За 7 останніх років 11 чоловік продовжують фахову підготовку та науково-дослідницьку діяльність в магістратурі Національного університету фізичного виховання та спорту України та 5 чоловік — у Львівському державному університеті фізичної культури.

Для успішного оволодіння теоретичними знаннями та практичними вміннями і навичками студенти та викладачі спеціальності «Фізична реабілітація» тісно співпрацюють із СК “Динамо”, обласним лікувально-реабілітаційним центром радіаційного захисту для дорослого та дитячого населення “Дениші”, Житомирським обласним реабілітаційним центром «Поклик», відділенням фізіотерапії та реабілітації поліклініки ЦМЛ №2 м. Житомира, Міжнародним благодійним фондом «Місія в Україну», Фітнес-клубом “Апельсин”, який організований випускницею нашого ВНЗ Серебряковою Вікторією, котра успішно пропагує засади здорового способу життя серед жителів міста та студентства.

Однією з основних навчально-педагогічних баз є Вище професійно-технічне училище для дітей із обмеженими можливостями.