День Святого Миколая

Дев’ятнадцятого грудня – День Святого Миколая. Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.

Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам.

У день перед святом згадують усі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка?

Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки. В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у День Святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.

Житомирський економіко-гуманітарний інститут Університету «Україна» вже десятий рік поспіль приєднується до такої традиції і запрошує до себе дітлахів із інвалідністю та їхніх батьків. Напередодні свята, 18 грудня 2017 року, для запрошених гостей інститут із радістю представив святкову виставу-казку про Святого Миколая та казкових героїв, які мали намір зіпсувати свято.

Завдяки активній участі діток у розважальних та інтелектуальних конкурсах свято пройшло активно та радісно.

Також запрошені гості мали можливість продемонструвати свої таланти Святому Миколаю у вигляді віршиків та пісень, за що і були обдаровані солодкими подарунками.

Адміністрація інституту висловлює щиру подяку студентському самоврядуванню на чолі зі студенткою ІІІ курсу кафедри фізичної реабілітації Сібовою Аміною, які щорічно підтримують особливих дітей, даруючи їм солодощі та святковий настрій.