Місячник оборонно-масової роботи та цивільного захисту

11 грудня 2015 року в Житомирському економіко-гуманітарному інституті було проведено урочисті збори з нагоди відкриття місячника оборонно-масової роботи та цивільного захисту. Метою даного заходу була підготовка та навчання студентів інституту діям у надзвичайних ситуаціях, а також поліпшення героїко-патріотичного виховання молодих людей.

Навчальний захід відкрив вступним словом директор інституту, який привітав викладачів та студентів, а також наголосив на важливості підготовки молоді діям у надзвичайних ситуаціях в умовах проведення на території України антитерористичної операції та реальної загрози введення особливого стану, який передує військовим діям, на території Житомирської області.

З метою відпрацювання практичних навичок надання першої медичної допомоги потерпілим різної ступені складності в інституті пройшов тренінг із надання медичної допомоги. Студенти вивчили та засвоїли види пов’язок і способи їх накладання, в тому числі: накладання пов’язки у вигляді «чіпця», колоподібної пов’язки, колосоподібної пов’язки на верхні та нижні кінцівки, техніку накладення пов’язки Дезо, а також засвоїли техніку накладання гнучкої шини Крамера, вивчили техніку виконання непрямого масажу серця та надання медичної допомоги при приступах епілепсії. Студенти інституту взяли активну участь в обговоренні обов’язкових для вивчення тем щодо видів кровотеч та техніки накладення кровоспинного джгута, видів отруєнь, укусів змій. Даний тренінг допоміг закріпити теоретичні знання, які студенти отримали в рамках вивчення дисципліни ”Безпека життєдіяльності”.